Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/e/9/e99e0d48-cea0-46d7-9dad-ebef64fc56fd/pickle.sk/web/wp-content/themes/atelier/swift-framework/core/sf-page-heading.php on line 164

Ako nosiť sponu na kravatu?

4 rady ako mať kravatu na mieste a vyzerať skvelo.

Ako nosiť sponu na kravatu?
7. apríla 2015 Marek Bakajsa

Spona na kravatu, alebo aj tie bar patrí k jednému z mála pánskych doplnkov, ktoré sa hodia každému – pritom je tak praktická. Vaša kravata nebude lietať a tento malý detail môže mať veľký dopad na váš celkový výzor. Ak ju nosíte správne.

Poďme si ukázať, ako je to správne.

Význam: Spona na kravatu má hlavne držať kravatu na mieste – teda pri košeli. Niektoré menšie spony sú len na okrasu, hlavný význam strácajú.

Druhy spôn: existujú dva druhy, ktoré sa líšia spôsobom uchytenia o kravatu: môže to byť štipec, ktorý sa zapína mechanizmom a potom nasúvacia spona. Tá je jednoduchšia – ide vlastne o veľmi úzke kovové účko, ktoré nasuniete na kravatu a lem košele. Pre užšie kravaty je vhodnejšie zapínanie účko, keďže nie je také hrubá.

Veľkosť: Najdôležitejší krok pri výbere spony na kravatu je určenie správnej veľkosti. Dobrou radou je mať vždy užšiu sponu ako kravatu: najlepším pomerom je tak 3/4 šírky kravaty. K úzkym kravatám, ktoré sú štýlové dnes sa hodia užšie spony. U nás nájdete spony s dĺžkou 4,5 a 5,5cm.

Umiestnenie a farba: Sponu na kravatu noste len k saku, bez vesty (tá udrží kravatu na správnom mieste). Spona má byť umiestnená rovno, vo výške medzi 3. a 4. gombíkom na košeli. S farbami to pri sponách nepreháňajte, nič nepokazíte ak ostanete len pri striebornej.

Comments (0)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

[]