Značky, ktoré milujeme: Sandqvist

Značky, ktoré milujeme: Sandqvist
4. mája 2017 Marek Bakajsa

Ak sa čudujte, ktorá značka začala módu štýlových prémiových ruksakov pozrite sa do Švédska.

V roku 2004 sa začala písať história značky Sandqvist v jednej malej štokholmskej pivnici. Práve tu našiel Anton Sandqvist únik od monotónnej práce a na starom priemyselnom šijacom stroji vytvoril svoj prvý ruksak.

Ako inak – mal na neho výborné ohlasy tak začal obiehať miestne obchody s oblečením a ponúkať svoje výrobky. Čoskoro si v Södermalm, najštýlovejšej štvrti v Štokholme otvoril svoj prvý obchod a odvtedy si môžete veci pod značkou Sandqvist kúpiť v stovkách obchodov. Značka ponúka vyše 150 položiek (okrem ruksakov, ktoré to všetko začali, sú dnes v ponuke aj cestovné tašky, tašky na laptop, kabelky, obaly na ipady, či peňaženky).

Sandqvist je luxusný minimalizmus so švédskym dizajnom – čisté línie, ale aj vzory, prvotriedne materiály a desiatky produktov, ktoré sú jeden krajší ako druhý. Nie je veľa značiek, pri ktorých sa budete hodiny rozhodovať, ktorý dizajn je najkrajší. Sandqvist si aj preto môže za svoje produkty vypýtať prémiové ceny – najjednoduchšie modely začínajú na 100 eurách, za messenger zaplatíte cca 270€ a ruksaky zo špeciálnej kolekcie vás vyjdú aj na 400€.

Comments (0)

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

[]